Z Historii Promyka

Uroczyste otwarcie

 

 

Przedszkole Niepubliczne „Promyk” rozpoczęło swoją działalność 2.06.2008 r.
Dnia 17.10.2008 r. odbyło się jego uroczyste otwarcie. Było to niezwykle radosne, wspaniałe wydarzenie. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych Gości, którym jeszcze raz wyrażamy ogromną wdzięczność.

Centralnym punktem uroczystości otwarcia Przedszkola „Promyk” była msza święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Jerzego Mazura, Pasterza Diecezji Ełckiej w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

 

 

 

 

W liturgii wzięły również czynny udział nasze Promyczki razem z Rodzicami. Jako dar od wszystkich Przedszkolaków ofiarowały Panu Jezusowi bukiet kwiatów z odciśniętymi paluszkami dzieci, serce z masy solnej i zdjęcie Ojca Św. Jana Pawła II. Po komunii św. zaśpiewały razem piosenkę „Gdy Boży Duch wypełnia mnie, jak Dawid śpiewać chcę”.

 

 

 

 

Rodzice w imieniu nas wszystkich podziękowali Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Jerzemu Mazurowi za jego obecność i modlitwę. A na koniec Ksiądz Biskup pobłogosławił każdego Promyczka. Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia. Po mszy świętej przeszliśmy do przedszkola, gdzie Ksiądz Biskup Jerzy Mazur SVD, dokonał jego poświęcenia. Z wdzięcznością przyjęliśmy życzenia, gratulacje i upominki od naszych Przyjaciół.

 

 

 

 

 

 

Uroczysta gala z okazji otwarcia Przedszkola „Promyk” rozpoczęła się w Ełckim Centrum Kultury. Pan Tomasz Andrukiewicz Prezydent Miasta Ełku uroczyście wręczył Panu Piotrowi Kowalewskiemu, założycielowi Przedszkola Niepublicznego „Promyk”, zaświadczenie o wpisie naszej placówki do rejestru placówek niepublicznych Urzędu Miasta Ełku.

 

 

 

 

Dyrektor przedszkola pani Justyna Kowalewska powitała wszystkich Gości, a potem rozpoczął się uroczy występ bohaterów wieczoru…

Po zebraniu rzęsistych oklasków Promyczki przystąpiły do uroczystego ślubowania i poprzez akt pasowania na przedszkolaka zostały oficjalnie przyjęte do grona prawdziwych przedszkolaków. Wspaniałym prezentem dla dzieci, rodziców i wszystkich zebranych był spektakl Zespołu Dziecięcego Teatru im. J. Węgrzyna w Ełku – „Szewczyk Dratewka”, przyjęty przez najmłodszą część widowni z dużym aplauzem. Widzowie mogli też po spektaklu sfotografować się z aktorami… A po uroczystej gali spotkaliśmy się przy wspólnym stole. To było naprawdę niezapomniane święto…

Galeria

Jego Ekscelencja Ks. Bp Romuald Kamiński w „Promyku”