Kadra

Dyrekcja

Justyna Kowalewska

 

 

Dyrektor

 

Dyrektor Przedszkola „Promyk”, magister nauk o rodzinie, oligofrenopedagog.

Piotr Kowalewski

 

 

Założyciel

 

Założyciel Przedszkola „Promyk”, absolwent PWST w W-wie, aktor dramatu, magister sztuki, pracował w Teatrze Polskim i Teatrze Dramatycznym w W-wie, założyciel, reżyser i aktor Teatru Amatorskiego im. J. Węgrzyna w Ełku.

Marta Burba-Jeglińska

 

 

Zastepca dyrektora

 

Studia I stopnia na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Spolecznej Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Misie

Anna Sobuń

 

 

Nauczyciel

 

Studia I stopnia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku w zakresie Zarządzanie Przedsiębiorstwem.
Studia Podyplomowe w zakresie: Edukacja wczesnoszkolna i Wychowanie przedszkolne. Kwalifikacyjny kurs pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli.

Anna Zwada

 

 

Nauczyciel

 

Magister Filologii rosyjskiej.
Studia podyplomowe w zakresie Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Martyna Kondratowicz

 

 

Asystent nauczyciela

Motylki

Ewa Kazimierczak

 

 

Nauczyciel

 

Studia I stopnia na kierunku Pedagogika szkolna z animacją kulturalną. Magister Wczesnej Edukacji.
Studia podyplomowe na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Joanna Olszewska

 

 

Nauczyciel

 

Magister Integracyjnej Edukacji Elementarnej.

Dorota Sobolewska

 

 

Asystent nauczyciela

Tygryski

Anna Ampuła

 

 

Nauczyciel

 

Magister Pedagogiki Opiekuńczo – Wychowawczej.
Studia I stopnia w zakresie Pedagogiki terapeutycznej.
Studia Podyplomowe w zakresie Wychowania Przedszkolnego.

Paulina Pojawis

 

 

Wychowawca popołudniowy

 

Studia I stopnia na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna z przedszkolną. Studia magisterskie na kierunku Resocjalizacja

 

Paulina Malewska

 

 

Asystent nauczyciela

 

Biedronki

Weronika Kowalewska

 

 

Nauczyciel

 

Studia I stopnia na kierunku Filologia polska.
Studia podyplomowe w zakresie Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z elementami logopedii.

Wioleta Gocal

 

 

Wychowawca popołudniowy

 

Magister Pedagogiki wczesnoszkolnej.

Magdalena Sadowska

 

 

Asystent nauczyciela

Jeżyki

Emilia Skawska

 

 

Nauczyciel

 

Magister Pedagogiki resocjalizacyjnej.
Studia podyplomowe w zakresie Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z elementami logopedii.

Aleksandra Prokuda

 

 

Wychowawca popołudniowy

 

Studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Kinga Krymska

 

 

Asystent nauczyciela

Agnieszka Stankiewicz

 

 

Asystent nauczyciela

Pszczółki

Monika Urbaniak

 

 

Nauczyciel

 

Ukończone studia magisterskie na kierunku Pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Kontynuacja nauki na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Iwona Malinowska

 

 

Wychowawca popołudniowy

 

Studia I stopnia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Urszula Wasilewska

 

 

Asystent nauczyciela

 

Studia I stopnia na kierunku Filologia polska.

Kotki

Joanna Potaś

 

 

Nauczyciel

 

Studia podyplomowe w zakresie Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.
Studia podyplomowe w zakresie Integracja Sensoryczna. Trener Sensoplastyki® I stopnia.

Iwona Jarosz

 

 

Nauczyciel

 

Studia I stopnia na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Studia magisterskie na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Dominika Kalisz

 

 

Asystent nauczyciela

Żabki

Anna Salwocka

 

 

Nauczyciel

 

Magister Pedagogiki wczesnoszkolnej. Studia Podyplomowe w zakresie Terapia pedagogiczna z wczesnym wspomaganiem rozwoju.

Specjaliści

Justyna Kowalewska

 

 

Nauczyciel religii

 

Dyrektor PN „Promyk”, mgr nauk o rodzinie, oligofrenopedagog. Nie będzie żadnym reklamowym pustosłowiem, jeśli napiszemy, że Pani Justyna zaprzyjaźnia „Promyczki” z Panem Jezusem i Jego Matką w sposób wręcz zachwycający. Swoim głębokim i atrakcyjnym dla przedszkolaka prowadzeniem religii przykuwa uwagę nie tylko dzieci, ale i zasłuchanej w nią kadry… Jednym z najważniejszych pochwał, jakie otrzymała, było zdanie wypowiedziane przez jednego chłopca: „Proszę Pani, te zajęcia zawsze mnie pocieszają”.

Tomasz Tokarczyk

 

 

Psycholog

 

Absolwent Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Ukończył specjalizację Psychologii klinicznej i osobowości. Uczestniczył w szkoleniu z zakresu Podstawowych Umiejętności Udzielania Pomocy Psychologicznej oraz Nowoczesnych Metod Diagnozowania oraz Terapii Uzależnienia i Psychoterapii Członków Rodzin. Pracuje jako psycholog, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Stare Juchy.

Michalina Sieńkowska

 

 

Lektor Języka Angielskiego

Joanna Potaś

 

 

Specjalista Sensoplastyki

 

Trener Sensoplastyki® I stopnia. Nauczyciel PN „Promyk”.

Anna Ampuła

 

 

Specjalista Terapii Ręki

 

Ukończyła kurs „Terapia ręki” I i II stopnia. Uczestniczyła w szkoleniu warsztatowym „Grafomotoryka w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w oparciu o Program Terapii Ręki. Posiada Certyfikat „Neurofizjologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej”. Kurs Integracji Sensorycznej I stopnia.
Trener
Sensoplastyki  I stopnia. Nauczyciel PN „Promyk”.

Maria Stępkowska

 

 

Specjalista zajęć rytmiczno-umuzykalniających metodą E.E. Gordona

 

Pedagog, Animator kultury, absolwentka kursów gordonowskich oraz absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej klasy skrzypiec. Gra na gitarze, pianinie, ukulele. Założycielka Akademii Małego Muzykanta w Ełku. Czynnie grająca i śpiewająca w zespołach muzycznych oraz instruktorka muzyki w Centrum Kultury Gminy Ełk. Swoją pasję przełożyła na z dziećmi wykorzystując innowacyjną teorię uczenia się muzyki według E. E. Gordona. Pracuje z dziećmi już od 10 lat prowadząc rytmikę i doskonaląc swój warsztat- gordonki, zajęć które pokochali jej uczniowie oraz ich rodzice. W pracy z dziećmi ceni przede wszystkim luz i podążanie za pomysłami i kreatywnością dzieci w twórczym procesie ich indywidualnego rozwoju.

Monika Budziejko

 

 

Fizjoterapeuta

 

Magister fizjoterapii po Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. 15 lat doświadczenia zawodowego w pracy z pacjentami ortopedycznym i z dziećmi. Jej pasją jest praca z dziećmi z wadami postawy, wadami stóp, z osobami z problemami ortopedycznymi i bólowymi oraz z problemami z obszaru głowy, czaszki i stawów skroniowo-żuchwowych.
Współprowadzi gabinet fizjoterapii w Ełku i Grajewie, gdzie z każdym pacjentem pracuje się indywidualnie. Więcej informacji na stronie: fizjoterapia-elk.pl

Piotr Kowalewski

 

 

Prowadzący zajęć teatralnych

 

Opiekun artystyczny „Małego Teatru Wielkiego”. Założyciel PN „Promyk”. Absolwent PWST w W-wie, aktor dramatu, magister sztuki. Pracował w Teatrze Polskim oraz w Teatrze Dramatycznym  w Warszawie. Stworzył Teatr Amatorski im. Józefa Węgrzyna w Ełku, który na przestrzeni lat cieszył się pasmem wielu sukcesów. Teatr ten, funkcjonujący w sposobie produkcji na wzór teatru zawodowego, na przestrzeni 23 lat wystawił ponad 40 premier wielkich dzieł literatury światowej. W „Promyku” prowadzi także zajęcia wokalne.

Paulina Malewska

 

 

Specjalista gry na ukulele

 

Członkini „Mazurskiej Frakcji Ukulele”. Na co dzień asystent PN „Promyk”.

Iwona Malinowska

 

 

Prowadząca zajęcia  z „Rękodzieła”

 

Pani Iwonka, jako osoba pełna pasji w pracy z dziećmi, dzięki zainteresowaniom zdobieniem techniką decoupage oraz tworzeniem biżuterii pomoże Promyczkom rozwijać estetyczną wrażliwość, zdolności artystyczno-plastyczne oraz manualne.

Marta Lewandowska-Urban

 

 

Logopeda

 

Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologii Polskiej o specjalności nauczycielskiej oraz na Wydziale Historii o specjalności Wiedzy o Społeczeństwie na Uniwersytecie w Białymstoku. Pracowała w szkole podstawowej i gimnazjum jako nauczyciel języka polskiego. Na Uniwersytecie w Białymstoku ukończyła podyplomowe studia logopedyczne. Brała udział w zajęciach i prowadziła terapię logopedyczną w poradni logopedycznej w Białymstoku.

Michalina Sieńkowska

 

 

Instruktor baletu

 

Pani Michalina z tańcem związana jest od dziecka. W wieku 6 lat stawiała pierwsze kroki w zespole tańca ludowego, potem jako tancerka tańca klasycznego i współczesnego. Przez wiele lat była zawodową tancerką tańca towarzyskiego i brała udział w turniejach, zdobywając wysokie noty. Swoją wiedzę i umiejętności zdobywała zarówno w Polsce jak i za granicą. Ukończyła z wyróżnieniem szkołę Doncaster College and University Centre na kierunku Performing and Production Arts w Wielkiej Brytanii.

 

Łukasz Jegliński

 

 

Trener klubu piłki nożnej

 

Pan Łukasz swoją karierę sportową rozpoczął jako piłkarz MKS Mazur Ełk. Jako reprezentant juniorskiej reprezentacji Polski zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. Po zmianie barw klubowych, jako 16 – latek zadebiutował w pierwszej drużynie Stomilu Olsztyn. W kolejnym etapie kariery został zawodnikiem ekstraklasy w drużynie Wisły Płock, z którą zdobył puchar Polski. Następnie przez wiele sezonów reprezentował Stomil Olsztyn w rozgrywkach 1 ligi. Dzięki uzyskaniu międzynarodowej licencji UEFA B, został trenerem w drugim zespole Stomilu Olsztyn. Brał udział w akcjach „Stop zwolnieniom z WF-u”, licznych zajęciach z dziećmi w przedszkolach, szpitalach, domach dziecka, a także z dziećmi niepełnosprawnymi, przekonując się, jak sport cieszy dzieci, rozwija ich zdolności fizyczne i kompetencje społeczne.