Założyciele

Jako rodzice córki i trzech synów, wiemy dobrze, że trwałe szczęście dziecka zależy przede wszystkim od doświadczenia prawdziwej i zdrowej miłości w rodzinie. Staramy się więc zasłużyć na miano „Przedszkola Rodzinnego”, poprzez wspieranie rodziców w ich wychowawczej trosce, jak również poprzez zapewnienie naszym Promyczkom klimatu rodzinnego ciepła i bezpieczeństwa.

Wiek przedszkolny to najważniejszy okres w życiu człowieka. To wtedy właśnie najintensywniej krystalizuje się jego osobowość. Stąd wypływa nasze staranie o tworzenie najlepszych warunków do pełnego rozwoju naszych wychowanków, w szczególności zaś do ich właściwego rozwoju emocjonalnego. Ten rozwój zapewniają trzy najważniejsze dla nas rzeczywistości – miłość, odpowiedzialność oraz indywidualne podejście do każdego dziecka. Robimy wszystko, by dzieci w „Promyku” były kochane, wychowywane do odpowiedzialności za siebie i innych oraz były przyjmowane z całym bogactwem „swojej jedynej i niepowtarzalnej historii”

Justyna Kowalewska

Założyciel Przedszkola Niepublicznego „Promyk”, mgr nauk o rodzinie, oligofrenopedagog.

Piotr Kowalewski

Założyciel Przedszkola Niepublicznego „Promyk”. Absolwent PWST w W-wie, aktor dramatu, magister sztuki. Pracował w Teatrze Polskim oraz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Stworzył Teatr Amatorski im. Józefa Węgrzyna w Ełku, który na przestrzeni lat cieszył się pasmem wielu sukcesów.