Świętujemy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

We wtorek, 12 listopada wszystkie Promyczki wzięły udział w uroczystym apelu zorganizowanym przez grupę „Motylki” z okazji Święta 11 listopada.
Dzieci w pięknych galowych strojach, z wpiętymi okazjonalnymi kotylionami, odśpiewały Hymn Państwowy. Uroczystość poprzedzona była zajęciami, na których przedszkolaki utrwalały znajomość symboli narodowych oraz przypominały takie zagadnienia, jak: „ojczyzna”, „patriotyzm” i „niepodległość”.
Podczas apelu dzieci z poszczególnych grup recytowały wiersze o tematyce niepodległościowej. Promyczki zaśpiewały również utwór: „Co to jest niepodległość”.
Na zakończenie wystąpił zespół Promykowe Nutki w składzie: Pola Surawska, Hanna Zalewska, Hanna Obara oraz Hanna Kwiatkowska, z utworem: „Jesteśmy Polką
i Polakiem”.
Z tą piosenką, „Promykowe Nutki” wystąpiły również, zdobywając II miejsce
w kategorii: Zespoły do lat 6, podczas XII Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanego przez ECK- Szkołę Artystyczną w Ełku. Gratulujemy!
W miejskie obchody święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, tradycyjnie włączyły się również nasze przedszkolaki wraz z rodzicami poprzez udział w delegacji z wiązanką pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
https://www.facebook.com/PromykElk/?epa=SEARCH_BOX

Dziękujemy dzieciom, paniom, które przygotowały piękne wydarzenie, jakim był apel, podczas którego utwierdziliśmy się w przekonaniu, że powinniśmy dziękować Bogu oraz tym, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Kochajmy i szanujmy Naszą Polskę 🙂

Przedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne Promyk
 Powrót