Specjaliści

Specjaliści

Paulina Baluta -prowadzi zajęcia z języka angielskiego – posiada certyfikat z FCE /First Certificate in English/. Kontynuuje naukę w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie – specjalizacja nauczycielsko- tłumaczeniowa . Uzyskała również praktyczną znajomość języka poprzez pobyt i pracę w U.S.A

 

 

 

Dominika Nowakowska -dyplomowany instruktor tańca, pedagog właścicielka i trenerka w  New Style Dance Studio. Od ponad 10 lat związana z tańcem, a przede wszystkim z hip hop-em i tańcem nowoczesnym. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą. Swoje pierwsze zajęcia z dziećmi poprowadziła 7 lat temu. Dzięki takiemu workowi doświadczeń lepiej rozumie dzieci i ich potrzeby. Stale pogłębia swoją wiedzę na szkoleniach z najlepszymi tancerzami z Polski i ze świata. Poprzez tworzenie tanecznych historii taniec staje się bardziej zrozumiały i dostępny dla dzieci. Oprócz techniki tańca dzieci uczą się poznawać samych siebie przy czym świetnie się bawią.  Jej grupy taneczne te młodsze jak i te starsze mają na swoim kącie miejsca na podium co daje motywację do dalszej pracy. ,, Taniec, Cierpliwość, Pasja…” 

Tomasz Tokarczyk – Psycholog. Absolwent psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Ukończył specjalizację psychologii klinicznej i osobowości. Uczestniczył w szkoleniu z zakresu Podstawowych Umiejętności Udzielania Pomocy Psychologicznej oraz Nowoczesnych Metod Diagnozowania oraz Terapii Uzależnienia i Psychoterapii Członków Rodzin”. Od dwóch lat pracuje jako psycholog i specjalista terapii uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Stare Juchy. W ramach stażu szkoleniowego przez rok pracował jako opiekun/wychowawca w świetlicy socjoterapeutycznej.

Elżbieta Sobolewska – prElaSowolewskaowadzi zajęcia Rytmika.

Wśród wielu czynników wpływających na ogólny rozwój dziecka muzyka odgrywa bardzo ważną rolę. Przeżycia emocjonalne związane z percepcją i wykonaniem zadań muzycznych mają wyraźny wpływ na rozwój dyspozycji psychicznych dzieci. Rozwój analizatora słuchowego w zakresie słuchu akustycznego, rozwój koncentracji, uwagi, pamięci muzycznej i pozamuzycznej, logicznego myślenia i mowy – odbywa się w procesie oddziaływania różnorodnych bodźców muzycznych. Realizuje się to przede wszystkim na zajęciach umuzykalniających. Pełne śpiewu, zabaw ruchowych i tańca, stwarzają możliwość zaspokojenia wrodzonej dzieciom potrzeby ruchu i uzewnętrznienia przeżyć emocjonalnych.

 

Jerzy RomanJerzyRomanowskiowski – prowadzi Szachy i Eksperymenty

– Z wykształcenia – nauczyciel fizyki i matematyki. Przepracował w szkołach prawie 30 lat. Uczył nie tylko fizyki i matematyki, ale też innych przedmiotów. Był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Pełnił też funkcję zastępcy dyrektora w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach, Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku. Prowadził, jako wykładowca i asystent, zajęcia ze studentami w Centrum Studiów Bałtyckich Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Obecnie – na emeryturze i pracuje jako nauczyciel fizyki w Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ełku. Od prawie dwudziestu lat zajmuje się szachami jako formą sportu i ekspresji dzieci i młodzieży.

Marta Lewalewandowska-urbanndowska – Urban – logopeda. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologii Polskiej o specjalności nauczycielskiej oraz na Wydziale Historii o specjalności Wiedzy o Społeczeństwie na Uniwersytecie w Białymstoku. Pracowała w szkole podstawowej i gimnazjum jako nauczyciel języka polskiego. Na Uniwersytecie w Białymstoku ukończyła podyplomowe studia logopedyczne.  Brała udział w zajęciach i prowadziła terapię logopedyczną w poradni logopedycznej  w Białymstoku. Kocha pracę z dziećmi!

 

 

KatarzynaGutowska

Katarzyna Olesik – Absolwentka Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Zanim tam trafiła jednak, spędziła rok czasu Studium Medycznym w Ełku na kierunku fizjoterapia, gdzie odkryła swoje powołanie – prace z dziećmi, jako Fizjoterapeutka. Doświadczenie zdobywała podczas prawie 3 letniej pracy w Hipomedical Centrum Rehabilitacji Dzieci Zabajka 2 w Złotowie (poprzedzonej praktykami i stażem w tym centrum). Obecnie pracuje w Centrum Aktywnej Rehabilitacji „Tuptuś” w Ełku i Centrum Wspierania Rozwoju Dziecka „Piotruś Pan” w Augustowie.

 

lukaszŁukasz Skierczyński – Absolwent warszawskiej AWF, trener II klasy piłki nożnej, instruktor gimnastyki sportowej. Trener piłki nożnej z 10 letni stażem. Pierwsze trenerskie kroki stawiał w 2006 roku w warszawskiej Agrykoli. W latach 2008-2010 pracował z dziećmi, w wieku 4-12 lat, w Akademii Piłkarskiej Janusza Domaradzkiego w Warszawie. W 2011 roku założył w Ełku Akademię Młodego Sportowca, w której bawi ucząc i uczy bawiąc. W 2015 roku ukończył kurs na Football Coach Assistant Coerver Coaching – nowoczesnej szkoły piłki nożnej. Jako trener, wspiera i rozwija każdego Sportowca – bo dla niego uśmiech i zdrowie dziecka są najważniejsze!

 

Piotr KowalewskiDyrektor Promyka – sprawuje opiekę artystyczną nad zajęciami „Mały Teatr Wielki”, prowadzonymi przez nauczycieli Przedszkola „Promyk” oraz prowadzi zajęcia wokalne.

– Magister Sztuki, Aktor Dramatu

– Studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.