Mały Teatr Wielki

Zajęcia teatralne dla przedszkolaków, prowadzone są przez naszych  nauczycieli pod opieką  artystyczną i reżyserską Piotra Kowalewskiego, absolwenta PWST w Warszawie, zawodowego aktora, który pracował w Teatrze Polskim oraz w Teatrze Dramatycznym  w Warszawie.  Piotr Kowalewski założył Teatr Amatorski im. Józefa Węgrzyna w Ełku, który na przestrzeni lat cieszył się pasmem wielu sukcesów. Teatr ten, funkcjonujący w sposobie produkcji, pracy aktora nad rolą, przygotowania scenografii i kostiumów na wzór teatru zawodowego, na przestrzeni 23 lat wystawił ponad 40 premier  wielkich   dzieł   literatury  światowej,  a wśród nich  między  innymi.:  „Skąpiec”  Moliera,  „Makbet”
W.  Szekspira,  „Balladyna”  Juliusza  Słowackiego,  „Zemsta”  i  „Śluby  Panieńskie”  Al.  Fredry,  „Rewizor” i „Ożenek” M. Gogola, Jednoaktówki A. Czechowa oraz sztuki współczesne. Teatr Węgrzyna ma na swoim koncie bardzo duże produkcje bajek dla dzieci: „Kubuś Puchatek” „Księga Dżungli”, „Piękna i Bestia”, „Królewna Śnieżka”. W jednym z sezonów Teatr Węgrzyna w Ełku sprzedał około 23000 biletów, a na jego spektakle w szczytowym okresie działalności przyjeżdżały do naszego miasta dzieci i młodzież z około 50-ciu miejscowości.

Przedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne PromykPrzedszkole Niepubliczne Promyk
 Powrót