Regulamin Przedszkola
REGULAMIN
PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNEGO
„PROMYK” W EŁKU
Edycja z dnia 5-02-2024 r.
Siedziba główna Przedszkola „Promyk” mieści się w Ełku, przy ulicy Gen. Grota
Roweckiego 6. Przedszkole prowadzi filię z oddziałami zamiejscowymi. Filia Przedszkola „Promyk” mieści się w Ełku, przy ulicy mjr. Henryka Dobrzańskiego 5. Dziecko może być zapisane do grupy w siedzibie głównej lub w filii przedszkola. Dyrektor przedszkola podczas obowiązywania umowy może zmieniać miejsce funkcjonowania grupy dziecka, czyli może przenosić grupę dziecka z siedziby głównej do filii lub z filii do siedziby głównej przedszkola w wyniku pojawiających się potrzeb organizacyjnych placówki.W siedzibie głównej przy ul. Gen. Grota Roweckiego 6 przedszkole świadczy opiekę nad dzieckiem w dni robocze od 6.00 do 17.30 z wyjątkiem lipca i sierpnia. W filii przy
ul. mjr. Henryka Dobrzańskiego 5 przedszkole świadczy opiekę nad dzieckiem w dni robocze od 6.30 do 17.30 z wyjątkiem lipca i sierpnia. Godziny pracy filii przedszkola mogą ulegać zmianie w zależności od bieżących możliwości organizacyjnych placówki.W okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) przedszkole sprawuje opiekę nad dziećmi
w grupach łączonych i jest czynne w godzinach od 6.00 do 17.00.W miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) oraz w innych okresach odznaczających się niską frekwencją przedszkole sprawuje opiekę nad dziećmi w grupach łączonych. Grupy mogą być łączone również pomiędzy grupami z siedziby głównej przedszkola oraz z filii. Miejsce pobytu takich grup łączonych wskazuje dyrektor przedszkola.
Filia przedszkola może być zamknięta w miesiącach lipcu i sierpniu, w okresie ferii oraz
w okresach niskiej frekwencji wychowanków. W czasie zamknięcia filii przedszkola we wskazanych wyżej okresach opieka nad wychowankami z grup filialnych sprawowana jest
w siedzibie głównej przedszkola przy ul. Gen. Grota Roweckiego 6.Rodzice za pobyt dziecka w przedszkolu wnoszą stałą opłatę miesięczną, której wysokość regulowana jest zawartą umową. W opłacie miesięcznej zawiera się wyżywienie.
Przedszkole dokonuje zwrotów za wyżywienie wdniach, w których dziecko było nieobecne, jeżeli rodzic zgłosi nieobecność dziecka za pomocą systemu IPrzedszkole w dniu poprzedzającym nieobecność w godz. 6.00 – 18.00. Dzienna stawka żywieniowa jest ustalana każdorazowo na bieżące półrocze kalendarzowe na podstawie zaksięgowanych kosztów zakupu żywności z poprzedniego półrocza, w drodze wewnętrznego zarządzenia.
Opłata stała nie obejmuje zajęć dodatkowych. Pełna oferta zajęć dodatkowych
z obowiązującymi za nie opłatami jest przedstawiana rodzicom na początku roku szkolnego,
tj. we wrześniu. Rodzice uiszczają opłaty za zajęcia dodatkowe razem zopłatą stałą na indywidualne konto wygenerowane w systemie IPrzedszkole.Wysokość opłaty stałej obniża się na drugie i każde następne dziecko z danej rodziny uczęszczające jednocześnie do naszego przedszkola. Wysokość przyznanej zniżki określa umowa pomiędzy przedszkolem a rodzicami. Dyrektor może udzielić stałych lub okresowych ulg lub zwolnień z opłat w porozumieniu zorganem prowadzącym.
Rodzice zobowiązują się do uiszczenia opłaty za podręczniki w terminie podanym przez dyrektora przedszkola.
Opłatę za pobyt dziecka w przedszkolu należy uiszczać do 5 dnia każdego miesiąca „zgóry”
na indywidualnekontowygenerowane w systemie IPrzedszkole dla każdego dziecka.W przypadku nieterminowego uiszczania należności umowa cywilno-prawna może ulec rozwiązaniu, a dziecko zostaje skreślone z listy wychowanków, gdy pomimo pisemnego wezwania rodzice (opiekunowie prawni) nie uiszczą należności w terminie 7 dni od chwili otrzymania takiego wezwania.
W przypadku, gdy przedszkole będzie organizowało uroczystość wymagającą większego nakładu środków finansowych (np. kupna prezentów wszystkim wychowankom) tak jak to jest w przypadku obchodów Dnia Dziecka, Mikołajek, Wigilii itp. istnieje możliwość dodatkowej zbiórki pieniędzy. W przypadku organizowania wycieczek, wyjść do kina itp. przedszkole może również pobierać od rodziców dodatkową opłatę.
W przypadku wystąpienia trudnych, przedłużających się zachowań dziecka, które zagrażają zdrowiu i bezpieczeństwu innych dzieci oraz w przypadku zaobserwowanych przez nauczycieli niepokojących dysharmonii lub trudności w rozwoju dziecka zawarty zostaje pisemny kontrakt pomiędzy przedszkolem a Rodzicami, który ma na celu podjęcie konkretnych działań
w zakresie współpracy pomiędzy obiema stronami.Dyrektor poprzez coroczne zarządzenie wskazuje dni, w których przedszkole będzie nieczynne w trakcie roku szkolnego. Maksymalna ilość dni wolnych nie będzie przekraczała 10 dni.
W uzasadnianych przypadkach dyrektor przedszkola może zmienić organizację dnia
(np. wyjście na zewnątrz, wycieczka, uroczystość).Pracownicy przedszkola nie podają dziecku żadnych leków i nie stosują wobec dziecka żadnych zabiegów lekarskich poza nagłymi przypadkami ratującymi życie dziecka oraz wynikającymi
z konieczności udzielenia dziecku pierwszej pomocy.Dzieci chore (z katarem, kaszlem) nie będą przyjęte do grupy.
W wypadku choroby zakaźnej dziecka Rodzice zobowiązani są w trybie pilnym powiadomić dyrektora przedszkola.
Dzieci są odbierane z przedszkola przez Rodziców lub upoważnione i zgłoszone przez nich osoby dorosłe. Pobyt dziecka w przedszkolu nie może przekraczać 10 godzin dziennie. Osobom nietrzeźwym dziecko nie będzie oddane.
Wszystkie sprawy związane z życiem przedszkola, powinny być omawiane na terenie przedszkola wobecności zainteresowanych stron tego samego dnia.
Piątek jest dniem, w którym dzieci mogą przynosić do przedszkola swoje zabawki. Wychowawca grupy może określić, jakich zabawek nie można przynosić.
Rodzice są zobowiązani do zapoznania się ze Statutem i Regulaminem Przedszkola oraz innymi dokumentami regulującymi pracę przedszkola.
Regulamin zatwierdzony został przez organ prowadzący Przedszkole Niepubliczne „Promyk”, wchodzi w życie zdniem podpisania i jest wywieszony na tablicy informacyjnej oraz umieszczony na stronie internetowej przedszkola: www.promyk.elk.pl.
Ełk, dnia 5 lutego 2024 r.