Wycieczka do Nadleśnictwa- Mrozy Wielkie

30.05.2018r. na zaproszenie Pana Przemysława Kumkowskiego- taty Jakuba z grupy Pszczółki, w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka, Tygryski oraz Pszczółki miały przyjemność uczestniczyć w wycieczce do Mrozów Wielkich koło Ełku.
Przy pięknej pogodzie i w otoczeniu natury dzieci podziwiały uroki Szkółki Leśnej mieszczącej się na terenie Nadleśnictwa.
Dowiedzieliśmy się od naszych przewodników m. in.: jak rośnie las, skąd pochodzą liście i szyszki różnych gatunków drzew. Mogliśmy również posłuchać o zwyczajach zwierząt i ptaków zamieszkujących w naszych lasach. Atrakcją wycieczki było rozpoznawanie odgłosów zwierząt leśnych, dobiegających z ukrytych głośników.
Promyczki zwiedzający las, musiały odnaleźć drogą powrotną do umówionego miejsca. Po drodze zdobywały różne sprawności, jak np. rzucanie szyszką do celu , kto prześcignie komara :)itp.
Uwieńczeniem wycieczki i tego wspaniałego dnia było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie dzieci wręczyły podziękowanie naszym przewodnikom i organizatorom wycieczki. Otrzymały również pamiątkowe książeczki i ołówki.
Bardzo dziękujemy Panu Przemkowi oraz tym, którzy umożliwili nam spędzenie czasu w tak urokliwym i cudownym miejscu. Mimo hektolitrów płynu na komary:, dzieci oraz panie uznały, że na wycieczce było: „Super ekstra”!